niedziela, 21 czerwca 2015

7# Braki nie zawsze muszą być złe!

Przychodzą do mnie czasem takie momenty kiedy na przykład zobaczę coś lub kogoś, kto na początku mega mocno mnie inspiruje i to jest ok!:)
Fajnie jest dzięki czemuś nabrać determinacji i siły do działania. Często jednak po pewnym czasie, ten mały impuls dzięki któremu zaczynamy działać, zaprząta nam głowy na tyle, że zaczynamy się do kogoś porównywać.
I tak na przykład, widząc że ktoś znajomy wygląda świetnie w nowym ubraniu, ma przecudną fryzurę, lub jakaś dziewczyna idealnie pomalowała swoje paznokcie na idealny kolor, myślę sobie

"Kurcze! Ma wspaniałą bluzkę! Ślicznie wygląda w spiętych włosach, a jej paznokcie wyglądają bardzo oryginalnie!". 

Zaraz potem pojawia się myśl 

"Kupię taką samą bluzeczkę, może zrobię sobie warkocza i spróbuję poszukać lakieru o podobnym kolorze! Na pewno będę wyglądać bosko jak ona." 

Ale zaraz. Pomyślmy. To ubranie jest w kolorze, który do mnie nie pasuje. Przecież ja świetnie czuję się w odcieniach szarości i bieli, a nie w pudrowym różu. Włosów nie spinam od dawien dawna, czemu? Przecież zawsze czułam się gorzej w kokach, warkoczach, kucykach etc. A paznokcie? Zawsze są w kolorze czarnym, nie bez powodu. Po co więc tak na siłę upodabniać się do kogoś? Czasem do jednej osoby, czasem do całego otoczenia. Czy nie lepiej kupić sobie nowe ubranie, ale takie które spodoba nam się w sklepie, a nie gdzieś na ulicy, szkolnym korytarzu, bo jakaś śliczna dziewczyna ma je na sobie. Co z tego, że ona wygląda w tym pięknie? Wygląda tak, bo tak się czuje. Przecież to nawet nie mój styl...Zrób coś dla siebie. Coś dzięki czemu TY się poczujesz pięknie.
W pewnym momencie, dochodzi nawet do chwili, w której osoba, która nas inspirowała, nagle staje się naszym wrogiem a nie sprzymierzeńcem, bo przecież zawsze jest w czymś lepsza i nie możemy jej dorównać, a przecież tak nie było ;)


Myślę, że wszyscy musimy się nauczyć odróżniać zazdrość od tej chorej, obsesyjnej, od tej motywującej, 

i przestać zawsze stawiać swoją osobę, obok innej, i porównując widząc tylko swoje wady i zalety drugiego człowieka.


Wyżej, napisałam Ci receptę na szczęście, a teraz słowem wyjaśnienia - nie miałam zamiaru rozpisywać się tu (bo nie ukrywając - nie potrafię pisać długich wywodów) i nie chciałam pisać haseł w stylu  
- Bądź najlepszą wersją siebie! - Nie bądź czyjąś kopią! - Podążaj własnymi ścieżkami! - Znajdź swój własny styl! 
Swoją drogą, uważam, że brzmi to tandetnie, tanio, sztucznie i jest oklepane... Chciałam tylko tak przypomnieć, że nie musimy mieć wszystkiego co mają inni. Najłatwiej było mi to Wam wytłumaczyć na podstawie ubrań. ale chodzi tutaj o to, że nie każdy musi mieć te same cechy charakteru, talenty, rzeczy, gadżety, zdolności... Braki są jak najbardziej okay! A najlepszy jest brak porównań! Porównania prowadzą do kompleksów, a ich brak dodaje +100 do zajebistości! Pamiętaj ;)

7 komentarzy:

 1. Fajnie napisałaś, ze najlepsze są braki porównań ;) Dokładnie tak jest, nie wszyscy wyglądają w tym samym tak samo dobrze, nie wszyscy czują się z wszystkim tak samo. Różnice są boskie, to dzięki nim mamy oryginalność, tak cenioną ;)
  Opowiastki Prawdziwe (klik)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja ostatnio wyzbyłam się kompleksów! :)
  Bardzo motywujacy post :)

  domi-doomi.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I bardzo dobrze kochana! Gratuluję z całego serduszka, na pewno bez nich jesteś lepsza! I dziękuję bardzo <3

   Usuń
 3. świetny post! zapraszam do nas: http://fashionbutiquepl.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. By nie było porównań, musisz zaakceptować, polubić a nawet pokochać siebie. Docenić zalety, zaakceptować wady. Tak jak mówisz braki są jak najbardziej okay. Dopiero wtedy przestaniesz szukać porównań i będziesz szczęśliwą osobą.
  Pozdrawiam
  Randaksela

  Zorza poranna
  Pudełko w piwnicy

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj tak zgadzam się, każdy jest indywidualnością, więc powinien być tak traktowany, warto się dwa razy zastanowić czy podoba nam się coś czy ktoś w tym czymś. Mądry obrazek!
  http://sloiczeknutelli.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń